Čtvrtek, 18 července, 2024

Zisky nemusí být závratné

style=“text-align:justify; margin:0cm 0cm 8pt“>Soukromé podnikání slouží k tomu, aby se jím ten, kdo ho provozuje, dost spolehlivě a kvalitně uživil. Jde o výdělečnou činnost, která musí vynášet, a to pochopitelně i proto, že kdyby nevynášela, ocitne se podnikatel na mizině. Ten se totiž coby svůj vlastní šéf nemůže spolehnout na to, že by ho v případě nezdarů jeho nadřízení dotovali, aby měl aspoň na to nejdůležitější.

cizí mince

Podnikatelé si prostě musí vydělat na všechno. I na provozní náklady a rozvoj svého podnikání, i na svou vlastní obživu, povinné odvody atd. Bez toho by to určitě nešlo. Ovšem je skutečností, že jde u podnikání o kombinaci schopností a pracovitosti podnikatelů se solventností a počtem jejich zákazníků, požadavky státu a dalších institucí a situací na trhu. A když se v něčem z toho něco nevyvíjí zrovna ideálně, může se lehce stát, že i to nejperspektivnější podnikání začne drhnout a příjmy poklesnou nebo se dokonce změní v dluhy.

A jistě mi dáte za pravdu, že podobný negativní vývoj není v ničím zájmu. A když se podnikatelům nedaří, hledají tito způsoby, jak uniknout nezdarům. A nejednou je najdou, ovšem takové, jež si žádají další peníze, které už ale nelze investovat, protože je onen podnikatel prostě nemá.

finance JAR

Jenže firmy se v nedobrých časech musí nějak zachránit. A když na to tedy nestačí vlastní peníze, musí se nějaké aspoň vypůjčit. A tak to podnikatelé zkoušejí třeba v bankách, kde ale neuspějí, pokud jsou jejich zisky skoupé a registry dlužníků plné nějakých těch negativně vyznívajících záznamů.

A když se tedy nepodaří dostat půjčku od banky, co si počít? Nejrozumnější je obrátit se na nebankovní společnost, u které se dá získat hypotéka bez registru. Tedy podnikatelská půjčka spočívající v tom, že se tu půjčují peníze výměnou za záruku v podobě zástavy nemovitosti. S takovou zárukou je totiž splacení půjčky jisté, a tak se tu zpravidla uspěje. A problémy je potom už jak řešit.