Úterý, 25 června, 2024

Elektřina nás nemusí ruinovat


Když čteme poslední dobou zprávy, nejednou je nám z nich do pláče. A to když se dozvídáme, co a o kolik zdražuje a jak se nám tím pádem vede pořád hůř a hůř. A protože se kvapem blíží zima, děsí nás především ceny energií. Protože si už dnes musíme přitápět, a ta potřeba bude čím dál větší, nechceme-li zmrznout.

Jenže prý bude v mnoha případech na výběr jenom ze dvou možností. Zda zmrzneme nebo si v zájmu spokojenosti zruinujeme rozpočet. A ani jedno z toho nás pochopitelně netěší. Jenže jak ušetřit? Ulovit si někde lišku, abychom pak jejím ohonem třeli ebonitovou tyč ve snaze vyrobit si trochu elektřiny? Nebo si do bytu instalovat bicykl a na tomto se zapnutým dynamem šlapat, abychom si jeho reflektorem trochu posvítili?

solární elektřina

Kdeže. To by nás od drahých energií nespasilo. Na to se musí jít jinak. Ale jak?

S úsporou za elektřinu nám naštěstí skutečně mohou pomoci fotovoltaické elektrárny Brno. Které jsou regenerativním, nezávislým a výkonným zdrojem energie, který je nadto i ekologický. Tady není nikdo z jejich uživatelů odkázán na služby velkých energetických firem a ani není závislý na výrobních a dalších nákladech, jež se k elektřině pojí. Tady si každý vystačí s pouhým slunečním svitem, který tu umožňuje využít právě sluneční energii ve svůj vlastní prospěch. A slunce, jak všichni víme, svítí nám všem zadarmo a nic si od nás za to nežádá.

solární panel

Když si právě takový zdroj elektřiny pořídíme, máme zajištěnu dodávku tak levné energie, že nám nikdo z velkých hráčů na energetickém trhu nedokáže konkurovat. A tím pádem ušetříme, a to zejména v dnešní a nadcházející době, víc než dost. A k tomu na sebe navíc můžeme být i pyšní, protože je právě toto cesta, jak ulevit našemu už i tak těžce zkoušenému životnímu prostředí. Které si přece nemusíme nechat sobecky huntovat tak dlouho, dokud jednoho dne nezjistíme, že už to na matičce Zemi není k životu.