Čtvrtek, 18 července, 2024

Výhody látkových plen

Výbava pro miminko

Chystáte výbavu pro mimino a přemýšlíte, co mu ještě pořídit? Zda máte všechno? Přemýšlíte, co vše budete vlastně nakonec opravdu s miminkem potřebovat? Ono toho totiž není zas až tak tolik, co doopravdy miminko potřebuje. Je ovšem spousty vymožeností, které usnadňují práci a pomáhají mamince mít volné ruce i pro další děti, na sebe či pro práci.

výbava pro miminko

Samozřejmě si můžete vybrat různá vibrační lehátka, dečky apod. Ale miminko stejně nejvíce ocení maminčinu náruč. V dnešní době je už široká nabídka různých nosících pomůcek v podobě šátků a nosítek, které umožňují mít miminko stále u sebe a přitom mít volné ruce pro další činnosti.

Přebalování

Velkým tématem je také přebalování. Velkou oblibu měli jednorázové pleny. Ale v posledních letech se začali vracet zas látkové pleny pro miminko i batolata. Ale už nejde jen o čtvercové pleny, které si možná představíte. Jde už o velmi propracovaný systém přebalování, který s přehledem může nahradit jednorázové pleny. Látkové plenky jsou z různých materiálů, různých velikostí i tvarů. Můžete si pořídit sadu, kdy jen vyměňujete celou plenu za další a následně je jen vyperete, usušíte a pokračujete v přebalování dále. Někdy máte plenky a ty vkládáte do svrchních kalhotek, které jsou nepromokavé a ty se tak často prát nemusí. Pouze vyměňujete vnitřní plenky.

látkové plenky

Jsou už také různé značky. A plenky jsou velmi veselé, hravé a krásné. Můžete vyzkoušet různé značky a najít, co bude sedět vašemu miminku. Lze koupit od každého druhu pár kusů a postupně sady doplňovat podle toho, co vám bude více vyhovovat. Může se vám zdát, že celá výbava látkových plenek pro miminko je finančně velmi nákladná, ale to jen proto, že je to jednorázové, ale následně už nic kupovat nemusíte a plenky jen perete. Plenky také mohou posloužit i více miminkům. Lze je také prodat nebo využít na více svých dětech. Následně se vám tyto náklady vrátí mnohem více. Látkové plenky jsou tak nejenom ekologičtější, bezpečnější pro miminko i planetu, ale také lacinější oproti jednorázových plenkám.