Úterý, 25 června, 2024

Proč mít doma podlahové topení

Také si rádi hrajete s dětmi na podlaze, kde máte položený koberec? Někteří lidé tu dokonce provozují pracovní činnost, rozloží si tu různé papíry, zapnou notebook a v pokleku nebo vleže se pustí do práce. Pracovat nebo hrát si na zemi obnáší spoustu výhod, za prvé tu máte mnohem víc místa, než na pracovním stole, a za druhé můžete při práci zaujmout jakoukoli polohu. My bychom vám chtěli navíc naznačit, že to může být ještě o stupínek lepší, a sice s podlahovým vytápěním.

ventil topení

Jakmile se položíte na koberec, pod nímž vedou teplovodné trubky, budete mít podobný pocit, jako když ležíte v posteli přikrytí peřinou. Teplota vody v trubkách pod podlahou není tak vysoká, jako v radiátorech, přibližuje se tělesné teplotě, což pro vás znamená, že je to podobné, jako když se koupou v dětské vaničce malá miminka, která mají vodu vyhřátou na 36 stupňů Celsia.

Výhodou tohoto faktu je právě to, že si práci můžete rozložit na podlaze i v zimních měsících, neboť tam, kde se topí ústředním topením v radiátorech, tam bývá u země více chladno, než u stropu. Aby byl pobyt na podlaze komfortní, museli byste místnost s radiátory zbytečně přetápět.

termostat topení

Bosá chodidla

Některým lidem vyhovuje v domácnosti chůze naboso, bez ponožek. Máte v tu chvíli větší stabilitu a oporu a také svými citlivými nervovými vlákny na bosých ploskách vnímáte každý jednotlivý krok, jako obdobu reflexních masáží. Lidské tělo bylo stvořeno pro bosonohou chůzi a časté nošení obuvi přispívá nejen k plochým nohám, ale také ke snížení citlivosti a vnímání okolního světa pomocí vlastní intuice.

Máte-li tedy možnost nechat vybudovat podlahové vytápění, můžete se pro něj rozhodovat i na základě těchto skutečností a posoudit, zda je pro vás tato volba skutečně přínosem. Pokud ano, pak stačí kontaktovat instalatéry v Praze http://servisvirivychvan.cz/sluzby/instalaterske-prace/, kteří se touto činností zabývají.