Čtvrtek, 30 května, 2024

Jak na velký úklid doma?

Uklízet nikoho moc nebaví, protože všichni na úklid máme vzpomínky z dětství, kdy nás do toho nutili rodiče, a to pro nás nebylo nic moc příjemného, navíc nám úklid bral čas a vůbec se nám do toho nechtělo, protože jsme si s tím vytrpěli mnoho, když to po nás rodiče požadovali a pak třeba ještě i křičeli, že jsme to neudělali dobře. Úklid byl předmětem pro mnoho hádek, což nebylo vůbec nic příjemného, proto je asi pochopitelné, že hodně lidí úklid nebaví. Jsou tu ale pořád lidé, které úklid baví, to ano. Takových je opravdu ale velmi málo a jsou to spíše blázni než normální lidé.

uklízení

Každý se jich ptá, proč je úklid baví, oni však nedokážou odpovědět, protože k tomu hold není žádný pořádný důvod, prostě tak jako nás baví čtení knih, tak oni rádi uklízí. Na druhou stranu moc není divu, protože když se pak na celý dům podíváte po úklidu, je to pocit k nezaplacení a člověk si pak může v klidu sednout a dělat si své ostatní věci a koníčky, protože už uklizeno má, což je výhoda. Možná to je důvod, proč mají uklízení tak rádi, protože pak vidí tu změnu a je to celkem uspokojující pohled.

uklízení

Mít doma uklizeno není zas tak těžké udržovat, když na to máte správné věci, se kterými se vám pracuje mnohem lépe. Třeba si pořiďte na vytírání pořádný mop, ke kterému se nemusíte tolik ohýbat a nebude to vytírání tolik náročné. Když si uklízení uděláte veselejší, vše bude mnohem lepší. Jednou za čas je také potřeba udělat velký úklid, vytáhnout vše ze skříní, vytřít je, do velkého úklidu patří i čištění koberce, popřípadě nějaké větší čištění podlah, ale na vše existují přístroje, to si pište. Pokud si je pořídíte, vše půjde rychleji a bude vás to i bavit. K tomu si pusťte nějaký podcast nebo hudbu a bude to i zábavné, uvidíte. Už jen z toho důvodu, že se budete těšit na další díl podcastu, což je super pocit, to určitě ano. Nedělejte si zbytečně uklízení horší, než je.