Úterý, 25 června, 2024

Inspiraci na dovolenou najdete i na Tumblr

Tumblr je sociální síť, kterou založil Američan David Karp. Své působení začala již na počátku roku 2007 a po šesti letech ji odkoupila společnost Yahoo!, čímž začala série změn vlastníků, což také mohlo ovlivnit samotnou klientelu. Podstatné však je, že v současné době je stále v provozu, a lze tu dohledat velké množství informací z celého světa.

Na Tumblr přispívají i lidé, co se týče přírodních krás a turistických zajímavostí, a můžete tu objevit inspiraci pro vaši dovolenou. Jako jeden z příkladů bychom mohli vyzdvihnout krásu Krkonoš.

sociální sítě

Krkonoše obdivují lidé po celý rok, je zde k vidění tolik přírodních zajímavostí, že bychom je stěží spočítali a zařadili do stručného textu jedné obsahové stránky. Jmenujme například Sněžku, Studniční a Luční horu, Janské Lázně s Černou horou, přehradu Labská ve Špindlerově Mlýně, Harrachov, Rokytnici nad Jizerou s lanovkou na Lysou horu, Vrbatovu a Labskou boudu, Labský důl a hřebenovou cestu Česko-polského přátelství.

pohled na Sněžku

Chcete-li se do Krkonoš vypravit, mohli byste si nejprve prohlédnout některá videa natočená profesionály i amatéry, zveřejněná např. na YouTube anebo na sociální síti Tumblr. Každé video lze stáhnout a uložit na mobil nebo na notebook prostřednictvím Tumblr video downloaderu a využít je později, např. tam, kde není přístup k Internetu, anebo v situaci, kdy se nechcete zdržovat vyhledáváním na samotné síti, a máte již video přichystané k prezentaci vašim blízkým.

Prostřednictvím informací a záběrů z videa si lze naplánovat dovolenkový pobyt v lokalitách, které vás nejvíce oslovují, a vyhnout se některým nepříjemnostem, jako jsou přelidněné lokality, úseky s lavinovým nebezpečím, anebo místa, kde došlo k větrným polomům anebo se jedná o uzavřené přístupové cesty. Některá videa vám mohou být prospěšná, i co se týče ubytovacích možností, je možné tu objevit zajímavé horské chalupy, penziony či hotely.