Úterý, 25 června, 2024

Vyklidit byt zvládnete sami, ale …

Vyklízení bytu v Praze je práce poměrně primitivní, co se týče nároků na vzdělání. To je v jistém slova smyslu pravda, nepotřebujete na ni zrovna akademický titul, ale přece jen to není činnost pro každého, a mohou se při ní vyskytnout i velmi nepříjemné momenty. Proč raději práci svěřit odborníkům s letitou praxí?

starý byt

Prach, plísně, hniloba, roztoči, parazité – když se vyklízí byt po člověku, který například zemřel předčasně při autonehodě, a měl jej nově rekonstruovaný a čistý, není co řešit a je to práce poměrně jednoduchá a bezproblémová. Ale toto se nestává tak často, protože si většinou příbuzní mezi sebou rozeberou vybavení bytu a nebude nutné jej třeba vyklízet celý. V praxi se setkáváme spíše s byty zanedbanými, v původním stavu, a mnohdy po nájemnících, kteří se tu nechovali zrovna v rukavičkách. Mohou tu být různé nečistoty a parazité, což je i pro zdravého člověka docela velká zátěž.

vyklízení bytu

Předměty nebezpečné povahy – po bývalých nájemnících se v bytě mohou vyskytnout drogy, injekční stříkačky od krve infikované nebezpečnými mikroorganismy, jedovatá zvířata (štíři, pavouci, hadi), staré zářivky s obsahem rtuti, benzín, nafta, líh, barvy, ředidla, jedy na hlodavce a další nebezpečné a toxické látky.

Těžké předměty – některé starožitné skříně nejdou rozebrat a musí se buď násilím zdemolovat anebo vynést ven vcelku. Oba postupy však vyžadují značnou fyzickou sílu a to opravdu každý nezvládne. Nemůžete chtít po seniorech, aby bušili desetikilovou palicí do nábytku a nosili ven staré metrákové sekretáře.

Pozor na plyn – jediná věc, se kterou vám vyklízecí firma nepomůže, jsou plynové spotřebiče. Potřebujete-li odpojit karmu, sporák, kotel a kamna na zemní plyn, musíte nejprve požádat instalatéry – plynaře, kteří provedou odborný zásah, aby nedošlo k úniku a následnému nebezpečnému výbuchu plynu.