Čtvrtek, 18 července, 2024

Vše, co jste chtěli vědět o sypaném čaji

Co je to vůbec sypaný čaj? Sypaný čaj nazýváme čaj, která není balený v čajovém sáčku, ale jedná se o sypkou směs, která se prodává v různě velkých baleních. Ve specializovaných prodejnách si můžete nechat navážit potřebné množství různých druhů čaje, takže můžete ochutnat nespočet druhů a teprve poté se rozhodnout, který si koupíte ve velkém balení.

sypaný čaj

Zatímco směs sáčkového čaje se nadrtí a poté se vloží do čajového sáčku, sypané čaje neprochází tímto procesem drcení. To umožňuje, že si zachovává svoji plnou chuť, vůni a samozřejmě také léčebné účinky.

Jak ale takový čaj louhovat? U čajového sáčku je to lehké, jednoduše ho necháte pár minut ponořený v horké vodě a dostanete čaj. Sypaný čaj můžete připravit mnoha způsoby. Například pomocí čajového sítka, které má tvar dvou polokoulí. Do jedné vložíte čajovou směs a zabezpečíte ji druhou polovinou. To poté vložíte do vody a vylouhujete. Čaj můžete také připravit pomocí french pressu nebo existují hrníčky, které jsou přímo uzpůsobeny, k přípravě sypaného čaje. Skvělé je, že vyprodukujete daleko méně odpadu, než když si denně připravíte sáčkový čaj, takže tolik nezatěžujete přírodu.

Jaké druhy sypaného čaje máme?

Ať máte rádi jakýkoliv čaj, věřte, že ho seženete i v jeho sypané verzi. Pojďme se ale podívat na některé základní druhy čaje a na jejich léčebné účinky.

sypaný čaj

Černý čaj

Jeden z nejoblíbenějších čajů, hlavně pro obsah kofeinu, díky kterému může být alternativou kávy. Podporuje zdravé trávení, je skvělý pro naše srdce a dodává nám energii.

Zelený čaj

Pravděpodobně nejoblíbenější druh čaje vůbec. Vyniká jemnou a příjemnou chutí. Posiluje naši paměť, je dobrý pro zdravé zuby a podporuje metabolismus, takže je pomocníkem i v případě hubnutí.

Bílý čaj

Méně známý ale za to výborný druh čaje, který je vhodný pro ty, kteří mají problémy s cholesterolem, trápí je problémy s plodností, snaží se o zdravé hubnutí nebo chtějí posílit svůj mozek.