Čtvrtek, 30 května, 2024

Proč si opatřit tónovaná skla do auta

UV záření – pokud jedete v létě na dovolenou a cestujete na delší vzdálenost, nemusíte mít na očích sluneční brýle s UV filtrem pro situace, kdy slunce proniká skrze sklo do interiéru vozu. Ultrafialové paprsky navíc ovlivňují barvu potahů sedaček a materiál palubní desky, takže vám časem u běžného transparentního autoskla vše začne blednout. U skel se speciální tmavou fólií blednout nebudou.

autofolie

Autonehoda – autonehodu samozřejmě nikomu nepřejeme, ale když už se to stane, a máte na autě transparentní skla, ta se vysypou podobně, jako na stole domeček z karet. Skleněné střepy z autoskla vás sice zřejmě nepořežou, ale budou všude kolem vás a zapasují se vám i pod zadek na sedadlo, což následky nehody ještě ztíží, zvláště tehdy, bude-li někdo při nehodě zraněn. Tónování skel v Brně http://www.autofolieds.cz/ pomocí speciální fólie však dokáže těmto nepříjemnostem zabránit, fólie zamezí vysypávání rozbitého skla do kabiny vozu a ze skla se uvolní jen drobné množství střípků vzhledem k tomu, že je sklo s fólií navzájem spojeno lepicí vrstvou.

folie na okno

Soukromí zajištění soukromí bývá zásadní výhodou, kvůli níž si lidé tónovaná skla vůbec pořizují. Transparentní skla v autě jsou totiž něco jako pohled do výkladní skříně – každý, kdo má zájem, si prohlédne nejen vás, ale i vaší rodinu (manželku a děti), vaše domácí zvířata, pokud jsou v autě, vaše zavazadla a osobní věci, pokud je necháte uzamčení v autě například na parkovišti. Interiér vozu si mohou prohlédnout i někteří nenechavci, co je láká vaše autorádio, odložená dámská kabelka, nějaké oblečení či střevíce, různá zavazadla a předměty, které jste třeba nedopatřením nechali ležet uvnitř auta, zatímco jste se s rodinou vydali na prohlídku hradu. Tmavé fólie na sklech jsou něco jako žaluzie v oknech, které si zatahujete navečer či brzy ráno, aby vás nikdo zvenčí nemohl pozorovat.