Čtvrtek, 18 července, 2024

Jak být i v mrazu v teple a vyhnout se nemocím

Ochlazení si žádá mnoho příprav nejen na zahradě či v bytě. Mrazivá zima venku vám totiž v případě nepřipravenosti může pořádně zavařit na ne úplně krátkou dobu. Možná jste zažili situaci, kdy máte ve skříni nachystaný pouze lehký kabát a po probuzení vás za okny překvapí sněhové závěje. Možná jste zprovoznění kotle odkládali tak dlouho, až samo počasí musí přijít s tím, že je to vskutku nezbytné. Co tedy před ochlazením určitě připravit? Určitě není od věci doplnit skříň vás, případně i vašich dětí, na příchod prvních mrazíků, ale i tvrdé zimy.

teplota v domě

Opravdu nechcete zažít situace, kdy se děti vyválí ve sněhových závějích a budou si celý den stěžovat na promočené oblečení a mokro v botičkách, případně odjezd domů pro oblečení náhradní. Dalším krokem je samozřejmě příprava topných zařízeních v bytě. Nejspíš nejste příznivcem rozdělávání ohně uprostřed obýváku a nejspíš vám tento nápad ani nepřišel na mysl. Přímotop asi také není to, čím doma běžně udržujete příznivou teplotu. Kotel na pevná paliva či tepelná čerpadla už zní lépe, ale pokud bydlíte v bytovém domě, asi je pro vás stálým řešením ústřední topení.

termostat na topení

V zimě opravdu nechcete, aby vám toto zařízení dělalo jakékoli problémy, a pokud se vaše bydliště nachází v Ostravě či blízkém okolí, topenářů z Ostravy je snad dost a s vaším problémem vám rádi poradí. A posledním, již známým a ohraným tipem je v zimním období vsadit na vitamíny a doplňky stravy, které podpoří vaši imunitu a možná vás i pravděpodobně pomohou s ochranou před virovým onemocněním, která vám mohou radostné prožívání zimy nenadále zkomplikovat aspoň na několik dnů. Do této zimy nelze popřát nic jiného než mnoho sil a naštěstí vše vypadáte teď lépe než na začátku, takže zbývá jen zůstat optimistický a doufat, že nenastanou další komplikace, které vše mohou od základů změnit.

5/5 - (1 vote)