Neděle, 21 dubna, 2024

Osram Cool Blue Intense pro bezpečnější jízdu

Produktové řady jednoho z nejznámějších výrobců autožárovek před několika lety rozšířil model s příznačným názvem, který podtrhuje jeho vlastnosti zejména po stránce efektivního vzhledu. To však není vše.

stopa

Na silnici rozhoduje barva světla

Barevný odstín bílého světla, homologovaného pro silniční provoz, není jen prázdnou frází, skutečně má významný vliv na řízení vozidla, na jízdní vlastnosti a pocit komfortu na sedadle řidiče. Běžná halogenová žárovka, která bohužel stále ve světlometech převažuje, byla konstruována již před několika desítkami let a prakticky se od té doby příliš nezměnila. Tehdy se však po silnici proháněla slabší auta, jezdila pomaleji a také byl podstatně řidší provoz.
V současné době doléhá na řidiče značný tlak a počítá se pak každá maličkost. Renomovaný výrobce Osram si je této skutečnosti vědom a některé své modely vybavil lehce namodralým bílým odstínem chladného světla, které navozuje pocit denního osvitu slunečními paprsky. Řidič pak lépe vnímá prostor před sebou, necítí se unavený, je více ostražitý a lépe se rozhoduje.

cesta noční

Nepodceňujte design

V České republice se úspěšně uživí několik stovek průmyslových designérů. Jejich náplní práce je spolupracovat s výrobci spotřebního zboží a navrhovat zajímavá řešení, která by mohla upoutat zájem zákazníků. Zároveň tím určují nové trendy, vyzdvihují některé osvědčené vlastnosti, snaží se skloubit více stylů do moderního pojetí a zařadit mezi ně i prvky retro.
Průmyslový design se zaměřil i na osvětlovací techniku a ta vhodně doplňuje karosérie moderních vozů, dokonce i některé nadčasové tvary automobilů označovaných jako „ojetiny“. Autožárovka Osram cool blue intense může v tomto případě významně podtrhnout vzhled vašeho vozidla, osobitý styl i celkové vnímání jízdního komfortu a pohody za volantem. Projevit štěstí a radost i z takové „maličkosti“ se pak odrazí i v silničním provozu a každý psycholog vám potvrdí, že spokojený řidič méně chybuje a jeho jízda je tím pádem bezpečnější.