Čtvrtek, 18 července, 2024

Kam se hodí dekorace z umělých květin

Také se vám líbí umělé květiny? V současné době vypadají mnohem lépe, než ty, s nimiž jsme přicházeli do styku za socialismu. Některé z nich jsou skutečně překrásné.

Toaleta a koupelna – když vstoupíte na toaletu a do koupelny, což jsou místnosti, které bývají jen stroze a účelově zařízené, nepřipadá vám, že tu něco schází? Možná, že vám také bude připadat rozumné vyzdobit je dekorativními umělými rostlinami. V zásadě byste tyto prostory mohli osadit i rostlinami živými, ale pokud tu nemáte žádná okna, nedostatek světla by jim znemožnil růst a brzy by vám uhynuly.

umělé tulipány

Balkon – na balkoně mohou být umělé květiny umístěné po celý rok. Nevadí jim ani prudký liják, ani sníh a námraza. Nemusíte se o ně vůbec starat, maximálně je občas osprchovat od prachu, ale to je opravdu veškerá péče, kterou vyžadují. Umělé květiny se dnes vyrábí s takovou přesností a dokonalostí, že mnohdy nepoznáte rozdíl mezi rostlinou živou a zhotovenou v sériové výrobě v továrně.

Mimořádné událostidekorace z umělých květin se báječně hodí i pro mimořádné situace, jimiž jsou např. oslavy narozenin, svatební hostiny, promoce, zlaté svatby apod. Můžete jimi vyzdobit sváteční tabuli, ať už ji chystáte doma v interiéru, anebo na zahradě, případně v pronajatých prostorách různých salonků či venkovních teras.

umělá rostlina

Kancelář – o živé rostliny je třeba se neustále starat, dbát o dostatek vlhkosti v ovzduší, případně je rosit, pravidelně zalévat a hnojit. Některé z nich vyžadují zálivku pravidelnou a vydatnou, jiné zas mírnou, některým rostlinám vyhovuje polostín, jiné potřebují více světla, některé (sukulenty) musíte zalévat jen občas, zkrátka co rostlinný druh, to odlišná péče. S rostlinami umělými máte klid, a zvláště pak v kanceláři na ně nemusíte mít dostatek času, anebo na ně v návalu práce jednoduše zapomenete.