Úterý, 25 června, 2024

Je dobré dávat na rady módních časopisů?

Každý trafikant vám řekne, že časopisy pro ženy patří k těm zdaleka nejprodávanější. A jejich čtenářky vám zase potvrdí, že jejich obsah je víceméně stejný: recepty, články o tom, jak se má člověk přijímat takový, jaký je, tipy na hubnutí, partnerské vztahy, děti a v neposlední řadě také módní tipy.

 

Právě tyto poslední zabírají poměrně velkou část prostoru, který není věnován reklamám. Obvykle nám ukazují „typické ženy“ v outfitech, které se budou nosit v následujícím období. Vedle toho pak máte fotografie velmi podobných kousků s tím, kde je můžete koupit a za kolik.

 

modelka na módní přehlídce

 

Zde je však potřeba se zamyslet. Opravdu se vyplatí řídit se těmito radami? Koneckonců, když se podíváte na ceny, které jsou tam uvedeny, zjistíte, že to není zrovna nejlevnější záležitost. A to platí zvláště v dnešní době, kdy se prakticky vše prudce zdražuje.

 

Tím prvním, co bychom si měli uvědomit, je fakt, že zdaleka ne každá z nás má postavu jako ona modelka v časopise. A to ani není řeč o barvě očí a vlasů, tvaru obličeje, věku a dalších faktorech, které mají vliv na to, co nám sluší. O tom, že zde často nejsou inzerovány přesně ty kousky, které má na sobě, nýbrž pouze ty jim podobné již byla řeč.

 

typická fotografie v ženském časopise

 

Výsledkem je to, že oděv, který vypadá na ženě v časopise skvěle, se k nám vůbec nemusí hodit. Můžeme v něm vypadat podstatně hůř než bychom si mysleli, což v podstatě znamená, že jsme zbytečně vyhodili peníze. A i když nám sedne, neznamená to, že se v něm budeme cítit dobře nebo pohodlně.

 

Co tedy dělat? Tím nejdůležitějším pravidlem je neřídit se slepě módními radami. Místo toho používejte svou hlavu. Jistě, můžete se jimi nechat inspirovat, avšak to neznamená, že byste měli ztratit svou individualitu.

 

Rozhodně nejlepší je, pokud si vytvoříte svůj vlastní osobitý styl, který k vám sedne a ve kterém se budete cítit dobře. Jen tak totiž budete absolutně spokojená.