Čtvrtek, 30 května, 2024

Jaké výhody přinese kolagen vaší pleti?

O kolagenu jste už určitě slyšeli. Ale spousta lidí neví, že kolagen se v našem těle vyskytuje zcela přirozeně. Jen ho máme méně a méně, čím více stárneme, což je přirozený proces našeho těla. Kolagen má pro naše tělo spoustu přínosů a proto není divu, že ho slyšíme v mnoha reklamách, jak se propaguje jako doplněk stravy nebo ve formě kosmetiky.

maska

V naší pleti se kolagen vyskytuje naprosto běžně. Vlivy, kterým jsme ale běžně vystaveni, jeho obsah v naší kůži snižují. Je to třeba časté vystavování se přímému slunečnímu záření, okolní znečištění vzduchu ale i špatná životospráva. To, že se kolagen ve vaší pleti snížil, můžete poznat tak, že jemné vrásky kolem vašich očí a úst se stanou výraznějšími a přibydou další vrásky. Dostatek kolagenu tedy může výrazně snížit viditelné známky stárnutí vaši pleti. Dostatek čistého kolagenu na pleť pomáhá udržovat jednotný tón vaší pleti. Určitě víte, že to není samozřejmost. Jednotný tón pleti vám dovolí používat méně make-upu, abyste zakryli nedokonalosti.

Aminokyseliny, které jsou obsažené v kolagenu také pomůžou zmírnit výskyt jizev, které má mnoho lidí jako následek akné. Úplně je samozřejmě neodstraní, toho lze docílit jedině laserem, ale může zmírnit jejich viditelnost. Stejně tak pomáhá redukovat výskyt tmavých skvrn, které se objevují třeba jako následek nedostatečného používání SPF ve dnech, kdy svítí slunce.

pupínky

Pokud je ve vaší pleti nízký kolagen, může se stát suchou, dehydratovanou a na jistých místech vytvářet suché šupinky, což je nepříjemné, a i pod sebelepším make-upem to půjde vždy vidět. Naopak, dostatek kolagenu udrží vaši pleť hydratovanou a poskytne jí mladistvý a zářivý vzhled.

Kolagen má ale spoustu dalších benefitů, které nekončí jen tím, že zlepší stav vaší pleti. Dále je prospěšný také pro vaše vlasy, nehty, klouby, kosti, svaly a mnoho dalšího.