Čtvrtek, 30 května, 2024

Jak ušetřit za vodu?

Bez vody existovat nemůžeme. A to nemluvíme jen o tom, že bez pitného režimu nepřežijeme více než pár dní. Vodu využíváme i na desítky dalších věcí. Praní, vaření, hygiena, splachování, zalévání a podobně. Už jen proto, že vodu využíváme v takových množstvích, bychom měli přemýšlet o tom, jak její spotřebu snížit. A nejenom z toho důvodu, že ušetříme peníze. Budeme tím zároveň šetřit i naši přírodu.

Nechte si zkontrolovat vodu

Lehce protékající záchod, kapající kohoutek, nedobré těsnění…to všechno jsou věci, které se vám mohou na vyúčtování za vodu pořádně odrazit. Není nic příjemného, když zjistíte, že kvůli své nepozornosti https://support.google.com/youtube/answer/174084%3Fco%3DGENIE.Platform%253DDesktop%26hl%3Dcs nebo lenosti s tím něco dělat, platíte najednou o tisícovku více než předtím. Pokud s tím máte zkušenosti, můžete si všechny tyto věci zkontrolovat sami, ale abyste měli stoprocentní jistotu, že je u vás vše v pořádku, pozvěte si odborníka. V tomto případě vám pomohou instalatéři.

kohoutek

Využívejte přebytečnou vodu

Umýváte nádobí v dřezu? Koupete se ve vaně? Můžete tím ušetřit za vodu. Samozřejmě neříkáme, abyste třeba vodu po koupání používali na mytí nádobí. To by bylo nanejvýš nehygienické. Ale nic se nestane, pokud vodu odnosíte z dřezu a použijete ji například na zalévání rostlin nebo splachování. Na tyto účely čistou vodu nepotřebujete a alespoň se vyhnete zbytečnému plýtvání.

zalévání

Dejte přednost sprše

Není nic lepšího než se po dlouhém, vyčerpávajícím dni, nebo sportovní aktivitě, natáhnout v horké vaně plné voňavé pěny a relaxovat. Že? Je to v pořádku, pokud to nepraktikujete několikrát do týdne. Napuštění velké vany plné vody vás vyjde o hodně dráž, než obyčejná a rychlá sprcha. Proto si koupel dopřávejte jen výjimečně a upřednostněte svižnou sprchu, během které jen provedete rychlou hygienu a zase ji opustíte. Na odpočinek a relaxaci si zkrátka najděte jiné místo než zrovna koupelnu.