Čtvrtek, 18 července, 2024

Tipy, které vám usnadní stěhování


Stěhování pro vás nemusí znamenat katastrofu, i když se to v průběhu příprav tak může zdát. Balení celého vašeho života do pár krabic se může zdát nekonečné, ale na konci vás čeká nové místo, nový začátek a zasloužený odpočinek.

Pojďme se společně podívat na některé rady, které vám můžou výrazně proces stěhování usnadnit.

Neberte sebou zbytečnosti

stěhování

S některými věcmi se loučíme velmi těžko, ale uvidíte, že jakmile přijdete na to, kolik věcí musíte zabalit, rychle svůj postoj přehodnotíte. Než zabalíte věci do krabice, prohlédněte si je a ty, které jsou zničené, příliš staré nebo nepotřebné bez milosti vyhoďte. Budete tak mít méně věcí k zabalení, méně věcí k vybalování a na novém místě vám zaberou méně prostoru.

Udělejte si složku na dokumenty

I při stěhování vám určitě přijde vhod, když budete mít u sebe složku, v které budete mít všechny důležité dokumenty. Jednak budete mít jistotu , že se vám při stěhování někde nezatoulají, a kdybyste je potřebovali, budete je mít neustále po ruce. Dejte si dovnitř nájemní smlouvu nebo kupní smlouvu, doklady ohledně stěhování a podobné věci.

Začněte balit věci co nejvíce dopředu

Pokud víte několik týdnů dopředu termín, kdy se budete stěhovat, začněte si balit věci již s velkým předstihem. Až dojde na den D, budete rádi, že budete mít již ušetřeno spoustu práce. Sbalit můžete třeba sezónní věci, které v danou chvíli nepotřebujete. Třeba zimní bundy a boty, pokud se stěhujete v létě. Stejně tak věci jako knihy, starožitnosti a podobně.

balení

Zarezervujte si včas stěhovací službu

Pokud si chcete pronajmout stěhovací službu, udělejte to dostatečně včas. Nejlépe hned, jak budete vědět pevný termín vašeho stěhování. Budete tak mít jistotu, že seženete potřebnou službu, a navíc si budete moci v klidu vybrat podle nabízených služeb i ceny, například služby stěhování Praha.