Čtvrtek, 30 května, 2024

Proteinové svačiny pro růst vašich svalů


Pro růst vašich svalů potřebujete protein. A proto by mělo protein obsahovat i jídlo, které přijímáte. Zatímco na oběd si bez problémů dáte porci bílkovin, třeba v podobě pořádného kusu masa, problém bývá obvykle se svačinkami, které si neumíme sestavit tak, aby byly bohaté na bílkoviny. Pojďme se podívat na tipy na svačinky, které obsahují velké porce bílkovin.

jogurt

Jogurtový pohár

Máte rádi sladké a máte chuť na jogurt? Sladký jogurt nemusí být jen ovocný ze supermarketu plný cukru, můžete si ho doma připravit ve zdravé, výživnější verzi, a ještě si určitě více pochutnáte. Vezměte si odtučněný řecký jogurt, smíchejte ho s lžičkou medu a přidejte oblíbené bobulovité ovoce, například maliny a borůvky. K tomu přidejte ještě trochu sekaných mandlí a výživná, vynikající svačinka je na světě.

Hummus se zeleninou

Máte rádi cizrnu? Pak si určitě zamilujete hummus, který jhe vyrobený z rozmixované cizrny. Můžete si ho vyrobit, nebo si zakoupit již hotový hummus, který může být i různě ochucený. K tomu si přidejte nakrájenou zeleninu, například mrkev, okurky nebo papriku. Zeleninu nakrájejte na dlouhé a úzké hranolky, které si budete do hummusu namáčet.

hummus

Arašídové máslo s jablky

Arašídové máslo je vynikající věc, pokud máte rádi ořechy. Má spoustu zdravých tuků, a také poměrně dost bílkovin. Díky své syté, tučné chuti je skvělá na zahnání sladké chuti. Nakrájejte si na plátky jablka, nejlépe zelená, a namažte každý plátek tenkou vrstvu arašídového másla. A najednou je na světě sladká, zdravá a křupavá svačina! Nezapomeňte, že váš jídelníček by měl být komplexní a dbejte na to, abyste měli bílkoviny v každém jídle. Pokud chcete podpořit růst svalů, můžete k tomu využít sportovní doplněk stravy, například Ibutamoren. Prodej Ibutamorenu se uskutečňuje přes e-shop, takže si můžete zboží nechat zaslat až domů na vaši adresu.