Čtvrtek, 18 července, 2024

Hrajte si s dětmi v zapuštěném bazénu

Digitalizovaná doba

Digitalizace nás může převálcovat, pokud se tímto balastem necháme ovlivnit a zejména zneužít. Výpočetní technika nám může pomáhat usnadnit život, ale nesmí to být naopak, buďte ostražití a bdělí a využívejte moderních technologií jen v rozumné míře.

Tímto jsme vám jen chtěli naznačit, že je velmi důležité nabízet i vašim dětem jiný druh zábavy, než jen na sociálních sítích. Pokud vaše ratolesti příliš dlouho civí do displeje mobilního telefonu či tabletu a zapomínají, že na zahradě kvetou růže, a že nádherně voní, zakročte a buďte jim také ve vašem počínání příkladem.

holčička v bazénu

Používejte tyto vymoženosti jen na nezbytně https://en.wiktionary.org/wiki/uspo%25C5%2599%25C3%25A1dat nutnou dobu a pak se věnujte více sami sobě. Vezměte děti na výlet na kolech, uspořádejte pro ně turnaj v nohejbalu, zahrajte si badminton, šachy, „Člověče nezlob se“ nebo karty. A máte-li na zahradě bazén zapuštěný do země, máte k dispozici další perfektní pomůcku, jak žít ve fyzické realitě, nikoli v té virtuální.

zábava v bazénu

Pořiďte si vodní hračky

Vezměte si s vlastních (nebo i cizích) dětí příklad z toho, jak bezprostředně se chovají. Snažte se více uvolnit a užívat života, nebuďte zbytečně upjatí a úzkoprsí. Klidně si s dětmi hrajte v bazénu a soustřeďte se na to, že jste jako ony, jedním z nich.

Nakupte stříkací pistole, házecí míčky, nafukovací míče, plovací kruhy, lehátka, křesla a podobné hračky a užívejte bazén, co nejvíc to jde. Klidně si do něj zaskákejte, vyzkoušejte pod vodou kotoul, ponořte se až na dno, vezměte si do bazénu třeba ploutve pro větší legraci, zkrátka nebuďte jen pasivní pozorovatelé, ale aktivně se zapojujte do vašeho volného času.

Zapuštěný bazén má výhodu v tom, že do něj můžete skákat, sesouvat se ze břehu a pohodlně z něj také vystupovat. Můžete si k bazénu vzít svačinu, uspořádat v jeho blízkosti piknik a chladit si tu chodidla, pokud máte za sebou náročný pracovní den.