Neděle, 21 dubna, 2024

Antigenní testy jsou vhodnou prevencí šíření koronaviru a lze je použít i doma

Chladné počasí, které postupně s nadcházející zimou přichází, nahrává nejrůznějším respiračním onemocněním, a to ať už se jedná o virózy, chřipky či koronavirus. COVID-19 nám již ukázal, že toto onemocnění není pro řadu z nás procházka růžovou zahradou. Jednou z nejlepších prevencí je samozřejmě i testování, které je vhodné i v kombinaci s používáním ochranných pomůcek či s očkováním. Běžně dostupné antigenní testy si může pořídit každý z nás a případně tak ochránit své blízké či kolegy.

testování na covid-19

Rychlé a přesné antigenní testy pro samotestování

Testování na COVID-19 je velmi snadné a zvládne ho v podstatě každý i z pohodlí domova. Bohatě vám k tomu poslouží antigenní testy, kterých na trhu existuje celá řada. Žádné další pomůcky ani speciální vybavení není potřeba. V poslední době patří k těm oblíbenějším variantám testy ze slin. Tyto testy jsou rychlé, přesné a samozřejmě naprosto bezbolestné. Veškeré testy, které jsou na našem trhu k zakoupení jsou certifikovány pro samotestování.

Antigenní testy ze slin jsou bezpečné a mají velmi snadné použití. Tyto testy jsou vhodné pro osoby, které aktuálně vykazují příznaky onemocnění. Výsledek se dozvíte během zhruba 10 – 20 minut, a to v závislosti na konkrétním testu a instrukcích výrobce. Stačí jen odebrat vzorek, dodržet přesný postup testování a pak již jen vyčkat na zobrazení výsledku.

Antigenní test

Antigenní testy představují cenově dostupnou variantu testování

Snad každý z nás má povědomí o cenách testování na COVID-19 v laboratořích. Ceny antigenních testů i PCR testů jsou poměrně vysoké. Cena antigenních testů určených pro samotestování je závislá na konkrétním typu a výrobci. Obecně lze však říci, že větší balení se z finančního hlediska vyplatí více. Testy určené pro samotestování představují rychlou a jednoduchou variantu, jak vymezit nakažené osoby a pokusit se zabránit dalšímu šíření onemocnění.